Pasowanie na czytelnika

Dnia 19.01.2024r. odbyło się pasowanie na czytelnika klas I.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania ze szkolnej biblioteki, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie do grona czytelników biblioteki.

A wszystko zaczęło się od spotkania uczniów z postaciami z bajek, w które wcielili się uczniowie klasy 7a (Ola, Maja, Ewelina, Ania i Filip). Na początku pasowania zostało odegrane przedstawienie ,,U Kopciuszka na urodzinach”.

Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę uroczystego wydarzenia pani Anna Kwiatkowska-Górna — bibliotekarz SP w Ślemieniu oraz pani Patrycja Czul wręczyły każdemu z nowo pasowanych czytelników drobny upominek w postaci dyplomu oraz  zakładki wykonanej przez starszych uczniów naszej szkoły.

Po części oficjalnej uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do biblioteki, w której dowiedzieli się dlaczego warto czytać książki, zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek. Pierwszaki tego dnia wypożyczyły też swoją pierwszą książkę.

Ostatnią niespodzianką był prezent w postaci książki z projektu „ Mała książka –wielki człowiek”, który realizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że ślubowanie nowych czytelników okazało się dla nich niemałym przeżyciem, które na zawsze zapadnie w ich pamięci i zachęci do częstego odwiedzania naszej szkolnej biblioteki.

Wszystkie wpisy