Moin, moin Kiel ­čçę­čç¬

Ka┼╝dego roku zagl─ůdamy na map─Ö Niemiec, aby zaprosi─ç do projektu ÔÇŁDeutsch-Land, czy w─Ödr├│wka po landachÔÇŁ Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli J─Özyka Niemieckiego Oddzia┼éu Katowice uczni├│w szk├│┼é podstawowych wojew├│dztwa ┼Ťl─ůskiego. W ├│smej edycji opowiadali┼Ťmy o Kilonii, mie┼Ťcie le┼╝─ůcym nad Fiordem Kilo┼äskim na Morzu Ba┼étyckim, kt├│ry powsta┼é w ostatniej epoce lodowcowej, o latarniach morskich – drogowskazach i morskich pomnikach kultury, kt├│re nie tylko wyznaczaj─ů kurs ┼╝egludze, ale i wsp├│lnego ┼╝ycia nowo┼╝e┼äcom.

Warsztaty krajoznawcze o pi─Öknej zielonej stolicy kraju zwi─ůzkowego SzlezwikHolsztyn odby┼éy si─Ö w naszej szkole w dniu 17.04.2024 roku w ÔÇ×Zielonej PracowniÔÇŁ, kt├│ra zosta┼éa dofinansowana ze ┼Ťrodk├│w Wojew├│dzkiego Funduszu Ochrony ┼Ürodowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nasi go┼Ťcie prze┼╝yli wspania┼é─ů kreatywn─ů podr├│┼╝ do miasta wybitnego naukowca Maxa Plancka, corocznych regat ÔÇ×Kieler WocheÔÇŁ, a podczas zabaw utrwalaj─ůcych przekonali si─Ö, ┼╝e Kilonia to miasto przepe┼énione p├│┼énocnoniemieckim urokiem. Zielona przestrze┼ä inspirowa┼éa do dzia┼éania i wspania┼éej rywalizacji. W ko┼äcowym te┼Ťcie wiedzy bezkonkurencyjna okaza┼éa si─Ö dru┼╝yna z Zespo┼éu Szkolno-Przedszkolnego z Czernichowa pod opiek─ů Pani Beaty Ha┼éki i to ona otrzyma┼éa awans do wielkiego fina┼éu w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec we Wroc┼éawiu.┬áBrawa dla Darii, Magdy i Julii.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursowych zmaga┼ä, byli┼Ťcie wspaniali┬áoraz dzi─Ökujemy wszystkim, kt├│rzy znale┼║li chwil─Ö, aby przyjecha─ç do naszej malowniczej miejscowo┼Ťci.

Dzi─Ökuj─Ö za pomoc przy realizacji projektu Pani Dyrektor Edycie Go┼éek, Pani Wicedyrektor Monice Har─Ö┼╝lak, Pani Patrycji Czul i Pani Annie Kwiatkowskiej-G├│rnej oraz naszym wspania┼éym uczniom ­čľĄÔŁĄ´ŞĆ­čĺŤ

Maja Lenart, Oliwia Gibas, Igor Pyclik, Oliwier Habdas oraz Filip Siedlaczek spisali si─Ö na medal. Dzi─Ökuj─Ö!

Anna Lenart-Siwiec

Wszystkie wpisy