Karuzela zmysłów pomysłem na wycieczkę integracyjną klas IV.

          Na miejsce naszej pierwszej wycieczki integracyjnej wybraliśmy Gliwice i postanowiliśmy skierować nasze kroki najpierw do bajkowego świata miniatur „Kolejkowo”, a następnie do świata szalonej zabawy, czyli „Funzeum”, które tak na dobrą sprawę, ujęły nasze serducha zanim jeszcze tam dotarliśmy. Już samo odwiedzenie ich w wirtualnym świecie przyprawiło nas o szybsze bicie serca.

          „Kolejkowo” jest największą wystawą makiet kolejowych w Polsce. Na powierzchni 900 m² można dokładnie przestudiować miniaturowe życie mieszkańców Śląska, posłuchać stukotu przejeżdżających pociągów, poczuć zgiełk miasta i jego nocne życie.

          Myślę, że każdy się z nami zgodzi, że makiety to prawdziwe dzieła sztuki. Nie ma tu rzeczy przypadkowych, a każda najmniejsza figurka czy detal został wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. A jest tego całe mnóstwo:

  • 460 m torowiska,
  • 12 pociągów,
  • 58 wagonów,
  • 195 samochodów,
  • 235 budynków, w tym miniatur autentycznych budowli charakterystycznych dla Dolnego Śląska,
  • 3200 figurek ludzi oraz zwierząt oraz
  • mosty, akweny, tunele oraz spektakularny efekt dnia i nocy.

          Bez wątpienia w realizację tak dużego projektu zawierającego miliony szczegółów i drobiazgów został zaangażowany cały sztab ludzi, począwszy od modelarzy i lalkarzy, skończywszy na malarzach, a nawet magikach od elektryczności. Co tu dużo mówić, w stworzeniu tego miejsca maczali palce artyści w swych dziedzinach.

          Co do muzeum „Funzeum”, no cóż, po prostu SZALEŃSTWO PIERWSZA KLASA. Osiągnięty poziom zadowolenia – level 10 – czyli MAX. Zainteresowanym polecamy szczegółowy opis zamieszczony przez naszych starszych kolegów: https://spslemien.edu.pl/zabawa-na-calego-klas-6ab-7ab-8/.  

          Tymczasem, zobaczcie jak to wyglądało na naszym wyjeździe:

Wszystkie wpisy