„Jestem EKO, a Ty?”

     W czerwcu 2022 roku w naszej szkole przeprowadzone były ciekawe warsztaty ekologiczne, w których wzięły udział klasy: 5a, 6a, 7a, 7b. Warsztaty realizowane były w ramach zadania „Jestem EKO, a Ty?” Organizatorem tych warsztatów była GBP w Ślemieniu, we współpracy z GBP w Gilowicach. Projekt jest realizowany w 5 bibliotekach powiatu żywieckiego, a zadanie dofinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Projekt obejmuje działania z zakresu EDUKACJI EKOLOGICZNEJ mające na celu kształtowanie świadomości ekologicznej mieszkańców woj. śląskiego i propagowania działań proekologicznych i zrównoważonego rozwoju. Jest to tematyka realizowana również na lekcjach przyrody i geografii w każdej klasie, dlatego chcemy, aby każda klasa mogła wziąć w nich udział.
     Na zajęciach uczestnicy własnoręcznie wykonali ekologiczne środki czystości tj. pastę do mycia na bazie sody oczyszczonej, uniwersalny płyn do mycia na bazie octu i olejków zapachowych. Dodatkowo mieli okazję przygotować pilingi do ciała ze środków spożywczych dostępnych w każdym domu tj. piling cukrowy do ciała oraz kawowy piling do ciała do walki z cellulitem, a także maseczkę z jogurtu naturalnego. W drugiej części warsztatów (kl. 6a) uczestnicy poznali przepisy ma zdrowe koktajle owocowo-warzywne oraz wykonali „kulki mocy” – czyli zdrowe słodycze, które z powodzeniem mogą zastąpić te kupowane w sklepie.

     Warsztaty spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Już mamy plany, żeby od września kolejne klasy wzięły w nich udział, aby od najmłodszych lat propagować zachowania proekologiczne.

Wszystkie wpisy