„Helpersi” – w naszej szkole powstało Szkolne Koło Wolontariatu.

Miło nam poinformować, że w naszej szkole od marca br. oficjalnie zaczęło działać Szkolne Koło Wolontariatu. Od stycznia czyniliśmy przygotowania do inauguracji działalności tzn. wśród uczniów został ogłoszony konkurs na nazwę oraz logo SZKW. Decyzją komisji zwyciężyła nazwa zaproponowana przez ucznia klasy VIII b Wojciecha Mikołajczyka, natomiast najlepsze logo stworzyła uczennica klasy VIII a Karolina Lenart.

Pierwszą naszą dużą akcją była zbiórka produktów higienicznych, żywności o długim okresie przydatności do spożycia oraz środków opatrunkowych dla uchodźców przybywających do Polski z dotkniętej wojną Ukrainy pod hasłem „Pomagamy naszym sąsiadom”, która odbyła się w dniach 2-8 marca 2022 r.

Nasza społeczność uczniowska wraz z rodzicami niezwłocznie odpowiedziała na apel i niesamowicie zaangażowała się w akcję, co przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy za hojność i doceniamy każdą chęć pomocy.

Artykuły zebrane podczas zbiórki zostały posegregowane przez naszych szkolnych wolontariuszy dostarczone do organizacji, które pomagają na co dzień mieszkańcom Ukrainy przebywającym na terenie naszego powiatu t.j.

1. Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej
  2. „Gniazdo – Specjalistyczne Centrum Mamy, Taty i Dziecka”
  3. „Caritas” w Ślemieniu

Nasi wolontariusze są chętni do niesienia pomocy i wyznają zasadę „Małe czyny, które robisz są lepsze, niż duże, które planujesz”