Głośne czytanie z Gangiem Słodziaków

 3 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się głośne czytanie zorganizowane przez Bibliotekę szkolną i wychowawców klas 1-3. Uczniowie wcielili się w postacie zwierząt i pięknie przeczytali opowieści o przygodach Gangu Słodziaków z książki Renaty Piątkowskiej.

     W niezwykłym spotkaniu z lekturą towarzyszyły im pluszowe zwierzaki, które pomogły przenieść się na skrzydłach wyobraźni do bajkowego lasu. A wiele w nim się działo… Dzieci z uwagą słuchały historii o losach jeża, sowy, bobra, zajęczycy, lisa i rysia.

     Na tym nie kończy się jednak spotkanie z zabawną grupą leśnych zwierzątek. Uczniowie przystąpili bowiem do konkursu plastycznego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

     Patronatem przedsięwzięcia jest sieć sklepów Biedronka, a jego celem budowanie nawyku codziennego czytania wśród najmłodszych. Wierzymy, że taka motywacja zainspiruje do codziennego obcowania z literaturą piękną i zgłębiania tajemnic bohaterów. A jest to niezwykle ważne w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Dlatego wyruszmy razem w niezwykłą podróż do magicznego świata książek!

Wszystkie wpisy