Ferie zimowe – propozycje dla uczniów.

Drodzy Rodzice, drodzy Uczniowie,

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbywają się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo swoich bliskich tegoroczne ferie uczniowie spędzą głównie w domach dlatego Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do skorzystania z ofert, przygotowanych dla uczniów na czas wolny od zajęć lekcyjnych.

„Ferie z TVP ”  – szczegółowa oferta na stronie:

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

„Ferie z Polskim Radiem”

Polskie Radio zmienia swoją ramówkę na czas ferii zimowych. W ofercie znajdą się specjalne audycje oraz słuchowiska dla dzieci i młodzieży. Będą one emitowane m.in. w ramach pasma „Zima z Radiem” i „Ferie z Trójką”, a także na antenie Polskiego Radia Dzieciom.  Szczegółowa oferta na stronie:

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ferie-z-polskim-radiem–audycje-i-sluchowiska-dla-dzieci-i-mlodziezy

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych

W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Swoją działalność rozpoczęła 1 stycznia 2021 r. Informacje na stronie:

www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-dla-dzieci-i-mlodziezy-w-okresie-ferii-zimowych

„Ferie bez nudy”

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, której fundatorem jest Totalizator Sportowy, opracowała specjalny program zajęć skierowany do dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych. #FerieBezNudy to akcja mająca na celu wsparcie rodziców i opiekunów w zorganizowaniu czasu wolnego w domu z wykorzystaniem nowoczesnej platformy internetowej www.feriebeznudy.pl. Partnerem tej inicjatywy jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.Aktualizowany na bieżąco harmonogram zajęć oraz dostępne treści można znaleźć na www.feriebeznudy.pl.