„Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach” 🇩🇪 💻 😍 EDYCJA V 😍 💻 FINAŁ

Nasza szkoła jest organizatorem konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach“. Wygrane drużyny z każdej stacji zakwalifikowały się do finału, który odbył się w dniu 19. 05. 2021 roku na platformie zoom.

W tym roku szkolnym z powodu pandemii wycieczkę do Bremy odbyliśmy online. W wiedzy o Bremie bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Bytomia, do niej dołączyli uczniowie z innych stacji. W finale spotkało się 5 szkół:

✅ SP 38 Bytom,
✅ SP Palowice,
✅ SP 3 Rydułtowy,
✅ SP KSW Libiąż,
✅ SP 1 Łazy.

Uczestnicy zmagali się z pokojem zagadek, który został przygotowany przez organizatorów konkursu. Przed przystąpieniem do części konursowej uczestnicy zostali przywitani przez pana Hans’a Jörg’a Neumanna Konsula Generalnego Niemiec Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu oraz panią Dorotę Kurpies z Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego Deutsche Bildungsgesellschaft. Następnie koordynator konkursu Małgorzata Bubik zaprezentowała wszystkie stacje z etapu regionalnego, a uczestników przywitali współorganizatorzy projektu:

✅ Anna Lenart-Siwiec – SP Ślemień,

✅ Ewa Cichońska – ZSO 4 Gliwice,

✅ Róża Filipczuk, Marta Paliczka – SP Kobiór,

✅ Anna Żółtowska SP nr 5 Czeladź

✅ Daniel Szeja – PSP „Szkoła jak Dom“ Katowice.

W pokojach zagadek uczestnicy zapoznali się z berlińską sztuką uliczną, osobowościami, wspaniałym zielonym Berlinem. Prześledzili również polskie ślady w stolicy Niemiec oraz mieli przyjemność podziwiać niestety tylko 13 ze stu niezwykłych berlińskich mostów. Uczestnicy wzięli udział w 5 escape room’ach, po każdym z nich wykonali test. Następnie zaprezentowane zostały filmiki online przygotowane przez uczestników. Całość została oceniona i na podstawie wyników testu i oceny scenek zostali wyłonieni zwycięzcy ze Szkoły Podstawowej z Libiąża. Gratulujemy sukcesu 🏆🥇

Na zakończenie konkursu Konsul Generalny Niemiec we Wrocławiu pogratulował zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, jednocześnie zapraszając na finał kolejnej edycji konkursu do Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, życząc już dzisiaj wspaniałych wakacji. Schöne Sommerferien!