Czas rozwinąć skrzydła…

Każdy z nas jest pojedynczym głosem w wielkim chórze, jedynym w swoim rodzaju. Każdy z nas śpiewa przez kilka lat w wielkim chórze, a potem jego głos milknie na zawsze, zastąpiony przez inne. Lecz każdy głos jest wyjątkowy, choć nie jest piękniejszy od innych ani nie może śpiewać nie swojej pieśni. Nie znam większego zła od próby śpiewania innym głosem lub w innej tonacji.”

Marion Zimmer Bradley, Królowa Burzy

    W czwartek 22 czerwca 2023 r. uczniowie klas ósmych Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Ślemieniu odebrali nagrody w plebiscycie na klasy, które trudno będzie zapomnieć. Żeby tego dokonać, musieli przygotować program artystyczny prezentujący swoją klasę w humorystyczny sposób, zdecydowanie wyolbrzymiony, jak w typowym krzywym zwierciadle. Zatem występ naszych podopiecznych stanowił kompilację scenek z życia wziętych, zarówno tych rodzinnych, jak i szkolnych, przeplatanych podziękowaniami dla wszystkich tych, którzy towarzyszyli im na co dzień w drodze, którą dzielnie pokonywali przez osiem długich lat spędzonych w szkole podstawowej. Całość dopełniły pokazy taneczne, wokalne i instrumentalne przedstawicieli siódmych i ósmych klas.

    Widzowie dowiedzieli się jak trudne, może być poranne wyjście do szkoły, nie mówiąc już o szeregu innych, dość uciążliwych czynności, aby uczeń mógł pomyślnie zakończyć dzień. Ostatnio dużo mówiło się o szkolnych wyczynach naszych ósmoklasistów, toteż w arcymistrzowski sposób przedstawili je prezenterzy TVP Ślemień info 8a/b. Miło było powspominać, zobaczyć co mają do powiedzenia o sobie nasi uczniowie i jeszcze raz zachwycić się ich talentami.

    Zwieńczeniem uroczystości pożegnania klas ósmych był ceremoniał wręczenia Statuetek Szkolnych Motyli. Nominowani zostali wybrani spośród wszystkich uczniów klas ósmych. A wyboru dokonał specjalnie do tego powołany komitet organizacyjny, składający się z uczniów oraz nauczycieli. Wręczono wiele statuetek w przeróżnych kategoriach, doceniono pracę uczniów w różnych dziedzinach, takich jak: naukowa, charytatywna, wokalna, taneczna, sportowa, czytelnicza, czy też społeczna. Gala dowiodła, że każdy z nas jest wyjątkowy, niepowtarzalny i stanowi ważny element naszej społeczności szkolnej.

    Dlaczego nie Oskary a Motyle? Symbolika motyla jest bardzo bogata „motyl to symbol nadziei na lepsze jutro, wolności, miłości, szczęścia i przemiany” – czyli wszystkiego, tego, czego moglibyśmy życzyć sobie i innym. Drodzy ósmoklasiści, zakończyliśmy ważny etap wspólnej nauki i pracy. Przed Wami przyszłość pełna sukcesów, ale i trudnych życiowych wyborów. Jesteśmy pewni, że świetnie sobie poradzicie. Powodzenia!

Wychowawcy

Izabella Kałuża i Edyta Słonka

 

Wszystkie wpisy