Bezpieczne wakacje

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Tym bardziej po tegorocznym roku szkolnym, innym niż zawsze.

W linku poniżej niespodzianka dla wszystkich uczniów 😉
proszę w niego kliknąć 😉

Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w te wakacje w każdym miejscu pamiętać o:

• BEZPIECZEŃSTWIE,
  • MASECZKACH W MIEJSCACH PUBLICZNYCH
  • ZACHOWANIU ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOŚCI

Zapamiętajcie też kilka ważnych wskazówek na wakacje:

– Gdy poczujesz się źle, od razu zgłoś to rodzicom, opiekunom.
– Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
– Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
– Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
– Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
– Nie rozmawiaj z obcymi.

– Zapamiętaj numery alarmowe: 112, 997, 998, 999.

– Kąp się w miejscach do tego wyznaczonych, pod opieką dorosłych i ratownika.

– Chcąc uchronić się przed udarem, między godziną 11 a 16 ukryj się w cieniu, używaj filtrów do opalania i nakryć głowy.
– Wybierając się na kajaki, łódki czy rowery wodne, zawsze zakładaj kapok.

– Będąc w górach zawsze pamiętaj o naładowanej komórce z numerem GOPR – 601 100 300.

– W góry wybieraj się z dorosłymi, na sprawdzone trasy, a przed wyjściem w góry poinformujcie kogoś, gdzie się wybieracie, jakim szlakiem i o jakiej porze planujecie wrócić.
– Zaplanuj trasę, uwzględniając swoje umiejętności, pogodę oraz godzinę zachodu słońca, nie zapominaj o mapie, prowiancie i odpowiednim ubierze oraz butach.
– Sprawdź, czy na wybranym przez was szlaku są jakieś schroniska, szałasy, leśniczówki itp., w których można się schronić, jeśli nagle zmieni się pogoda.
– Będąc na spacerze w lesie nie dokarmiaj dzikich zwierząt.
– Stosuj preparaty przeciw komarom, kleszczom, szerszeniom oraz osom.
– Nie rozpalaj ognisk w lesie i jego pobliżu.
– Jeśli zauważysz pożar – dzwoń po straż pożarną. Nie podchodź do ognia !!
– Na wycieczki rowerowe staraj się nie podróżować solo.
– Zawsze miej ubrany kask na głowie.
– Na dłuższe wycieczki zabieraj ze sobą apteczkę.
– Stosuj się do obowiązujących zasad na drodze, słuchaj i obserwuj, czy nie zbliża się inny pojazd.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNAMI

ŻYCZY SŁONECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI