Atrakcje Kotliny Kłodzkiej – wycieczka klas: 6a, 6b i 8

    W dniach 10-11 czerwca 2024 roku uczniowie trzech klas wyjechali na wspaniałą wycieczkę w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Na Dolnym Śląsku atrakcji turystycznych jest wiele. My wybraliśmy kilka miejsc z całego wachlarza różnych ciekawych obiektów. Najpierw zwiedzaliśmy Kopalnię złota w Złotym Stoku. Niezwykłe miejsce na mapie Polski. Korytarzami przemierzaliśmy metry chodników, by tam dowiedzieć się, w jakich warunkach pracowali górnicy, by wydobyć rudę złota. Następnie przejechaliśmy autokarem do Kłodzka – niezwykle malowniczo położonego miasteczka z ciekawą historią. Wspinaliśmy się tam najpierw uliczkami w górę, mijając piękny kamienny most, by zobaczyć ratusz i wejść na twierdzę. Stamtąd podziwialiśmy rozległą panoramę miasta i kotliny.

    Na koniec dnia po pysznej kolacji i zakwaterowaniu się w Stroniu Śląskim pojechaliśmy zobaczyć niezwykłą kopalnię – kopalnię uranu w Kletnie. W kaskach na głowach z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o nieświadomych zagrożenia napromieniowaniem górnikach, którzy za nędzne pieniądze wydobywali rudę uranu dla Związku Radzieckiego. I tak upłynął nam pierwszy dzień wycieczki.

    Drugiego dnia zaraz po wczesnym śniadaniu i wykwaterowaniu się z pensjonatu pojechaliśmy znowu do Kletna, by zobaczyć cud natury, za jaką uważa się Jaskinię Niedźwiedzią. Stalaktyty, stalagmity i stalagnaty zachwyciły swą uroda niejednego wycieczkowicza. Następnie wyjechaliśmy do Czech do miejscowości Ardspach. Tam mieliśmy zaplanowaną wycieczkę po Skalnym Mieście. I tu magiczne skały co krok wyrastały, ukazując swój majestat i piękno. Widzieliśmy w nich słonie, lwy, dywany, bramy, postacie ludzkie zastygłe w kamiennych pozach. Było naprawdę cudownie. Mimo wielu schodów w górę i w dół, warto było podjąć trud wędrowania, by zobaczyć to majestatyczne piękno ogromnych skał.

    Pełni wrażeń i bardzo zmęczeni, ale też zadowoleni z wycieczki późnym wieczorem wróciliśmy do Ślemienia.

Wszystkie wpisy