22 kwietnia w Dzień Ziemi

,,Planeta jest naszym wspólnym dobrem, dlatego musimy wszyscy troszczyć się o środowisko naturalne”.

Inicjatywa Dnia Ziemi ma swoje korzenie już w latach 70. XX wieku. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku. Dzień Ziemi ma na celu przede wszystkim przypomnienie ludziom na całym świecie, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Dzień ten ma zmusić każdego z nas do refleksji nad losem naszej planty. Tegoroczne hasło brzmi „Z energią zmieńmy źródła”.

Obchody Dnia Ziemi organizowane są najczęściej w szkołach. Podczas specjalnie zorganizowanych zajęć najczęściej uczniowie wychodzą na zewnątrz i razem z opiekunami oczyszczają wybrany teren z odpadków i śmieci. Zazwyczaj są to lasy, łąki lub tereny zielone w miastach. W wielu miastach w Polsce z okazji Dnia Ziemi organizowane jest także wspólne sadzenie drzew.
W tym roku jednak będzie inaczej, nie możemy spędzić tego dnia razem ale możemy zacząć myśleć o naszej pięknej planecie, co trzeba poprawić w naszym codziennym życiu aby otaczająca nas przyroda była czysta i by była naszym domem jak najdłużej. Możemy zacząć od segregowania śmieci, sadzenia drzewek na swojej posesji oraz kupować produkty które nie są zapakowane w folię – plastik.

Bank Ochrony Środowiska oraz Fundacja BOŚ przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, organizują warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”.

Do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” zapraszamy uczniów klas 4-8. Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii.

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie https://www.dzienziemiwmk.pl/

Aby wziąć udział w warsztatach trzeba:

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknąć w link https://www.dzienziemiwmk.pl/

Na tej stronie znajdzie się instrukcja, jak zalogować się do czatu, aby móc zadawać pytania i wysłuchać wielu ciekawych informacji.

Moi Kochani musimy zacząć dbać o naszą piękną planetę Ziemię nie oglądajmy się na innych zacznijmy od siebie!!!!!

Samorząd Uczniowski
wraz z opiekunami zachęca do dbania
o środowisko naturalne.

Wszystkie wpisy